dream-4983174[1]

חלום,

כולנו חלמנו וחולמים חלומות.

כילדה, אמא שלי היתה אומרת לי לפעמים חלומות מתגשמים. הגנה חובקת של אמא לבת.

כתינוקת ששכבה במיטת סורגים לבנה, קרה, בחדר מסויד לבן עם ריח של ליזול ועם זוג ידיים מתחלפות, חלמתי על בית.

כילדה בת שש או שבע אהבתי תמיד להקשיב לסיפור של אמי על חלומות. היא סיפרה לי על ערב שבת אחד שהחבר’ה שלהם קיימו בנושא חלומות. כל אחד נדרש לספר על החלום הגדול ביותר שלו. השנה 1959, 20 אולי 30 אנשים בגילאי 30 פלוס מינוס, מדברים חלומות.

אחד חלם להיות עצמאי, אחד לחזור ללמוד, אחת חלמה להיות אחות בבית חולים ואז הגיעה תורה של אמי – אני חולמת על ילדה, רוצה להיות אמא. היא סיפרה לי שהיתה חולמת עלי בלילות יודעת שאני מחכה, מחכה רק לה ולאבא שיגיעו כבר וייקחו אותי הביתה.

באימוץ יש לפחות שלושה חולמים.

כל מאומץ חולם על יציאה מבית הילדים בתקווה לקבל בית חם ואוהב. לימים כילדים גדולים וכבוגרים אנו חולמים על מידע. לא כולנו פועלים באותה דרך להשגתו. חלקינו משלים אותו לבד בסיפורים, הרגשות, מחשבות ואפילו פנטזיות וחלקינו רוצים לדעת ומבקש עזרה חיצונית שיספרו לו מה היה שם בדיוק? ומה הוביל אותה להחלטה לחתום?  

מאמצים חולמים על שיגרה. שנמשיך להיות הילדים שלהם, שלא נשנה את הקיים, גם אם אנחנו מבקשים לדעת, שנחזור הביתה מיד אחרי…

הביולוגיים נחלקים לשניים כולם חולמים שאנחנו מגיעים. חלקם מקווים שבפועל זה לא ממש יקרה ואם זה קורה הם מסרבים לפגישה, וחלקם שמחים ומצפים לה.

בחודשים האחרונים אני משוחחת הרבה עם אם ביולוגית שמסרה ילד לאימוץ. אשה צעירה (מרסל שם בדוי)  שעשתה טעות, אחת גדולה, ומשלמת עליה כמעט ארבעים שנה. לפני מספר שנים הם נפגשו. הבן הכיר לראשונה את משפחתו הביולוגית, הוא פגש משפחה חמה הכיר את אחיו ולרגע היה נדמה שהתגשם חלום. הקרבה, החום ותשומת הלב שזכה לה במשפחתו הביולוגית יצרה כנראה לחץ אדיר אצל הבן והוא בחר להתנתק . לאחר מספר שנים של קשר, החלום התנפץ.

כמי שעושה היום את צעדיה הראשונים לעבר העבר, חשוב לי לומר דווקא למאמצים שבינינו שהמסע אחורנית בזמן מטלטל את כולם. את כל שלושת קודקודי המשולש הקלאסי.

מטלטל אתכם כי בפעם הראשונה אולי אתם מרגישים לא בטוחים במעמדכם כהורים. הרשו לי להרגיע, גם אם נחפש ונמצא נחזור הביתה. לא כל כך מהר מחליפים בית או מוחקים את הראשון, את שלכם. מקסימום נזכה בעוד אחד.

המסע מטלטל את המשפחה הביולוגית, שלאו דווקא נשארה יחד ובטוח שבשנים האלה הקימה תא חדש שאולי לא יודע את כל סיפורי העבר. החשיפה מטלטלת.

המסע מטלטל אותנו. לגלות זה לא מסע פשוט. למרות שמאד רוצים, לדעת מה שתמיד דמיינו וחשבנו הופך היום לעובדות. הפנטזיה נעלמת והחלום הופך למציאות.

עזרו לילד שלכם לעבור את המסע. דברו אתו לפני, הבינו את המניעים להגיע למידע כבר בגיל 18, הכינו אותו לתרחישים שיכולים להיות. לא כל נער מסוגל בגיל הזה להכיל את המידע, דאגו להסביר זאת ובמקביל אמרו שאתם שם אתו, שהוא לא לבד, השאר לא בידיכם. נסו לעבור את התהליך /המסע ברגישות. והגשימו את החלום של הילד לצידו ולא מאחוריו.

אני השבוע מגשימה חלום פרטי שלי. החלום שלי מתגשם בכנס משפחתא.

יום נפלא וסופ”ש מהנה

מחכה לקרוא תגובותיכם לפוסט

יונית טרנר

 

 מי מכם שמעוניין להגיע ישנם עוד מקומות ספורים וחשוב להירשם כבר היום.

לינק להרשמה : http://www.milokan.com/landingp?id=202707

 

 

 

 

השאר תגובה


התקבלה תגובה אחת למאמר זה.