בנימה אישית

“מאז לידתי אני חלק בלתי נפרד מעולם האימוץ. האימוץ הוא מסע חיי. הוא מוכר לי מניסיון החיים הפרטי שלי. מנבחרת הפכתי לבוחרת !
צבירת הידע ולימוד הנושא לאורך עשרות שנים היוו כר פורה להתמחות מעמיקה בתחום ולבחירה בליווי, ייעוץ והדרכה להורים מאמצים ולילדים מאומצים כייעוד חיי”.

 

יונית טרנר
יונית טרנר M.B.A, מתמחה בליווי, ייעוץ והדרכה אישית וקבוצתית למשפחות ובני נוער בנושא אימוץ ילדים. כל זאת על פי מודלים ייחודיים שפיתחה, לפי מגוון קהלי יעד. נישה ייחודית זו, אשר פותחה על ידי יונית במשך שנים, מבוססת על ההבנה והצורך של הורים מאמצים לדעת יותר ומצידה של יונית טרנר לעזור, ללמד ולהעניק כלים אופרטיביים להורים המאמצים בחיי היומיום.


השיטה
שיטת יונית טרנר בנויה ממודלים ייחודיים לכל מגזר הסובב סביב נושא האימוץ. מודל “בשביל האימוץ” הוא הראשון מבין המודלים הפועל ומוכח כבר היום בקרב הורים מאמצים.
המודל השני – “בשביל ילדותי השנייה” – הוא מודל אימון וליווי לילדים מאומצים. זהו מודל תהליכי רגשי אשר מטרתו לסלול דרך בטוחה לקבלה ואהבה עצמית – במקביל לתהליך של סליחה מלאה וללא וויתור על הזכות לדעת את הסיפור המלא של חייו.
מודלים נוספים קיימים גם עבור מסגרת המשפחה המצומצמת, המורחבת ובמסגרות החינוך של הילד המאומץ.
בשיטה משולבים דפי עבודה ייחודיים אשר פותחו על ידי יונית טרנר. הדפים הופכים את התהליך לחווייתי ועוצמתי במיוחד. בנוסף להם, פותחו אמצעי עזר נוספים כקלפי אימון turn point וקלפי אימון- אימוץ נוספים.


המודל
מטרתו העיקרית והחשובה של מודל “בשביל האימוץ”, מודל שפותח במיוחד להורים מאמצים, היא לחבר את עולמם של המאמצים לעולמו הייחודי של ילדם מנקודת מבטו של הילד ותפיסתו את עולם האימוץ. מטרה שבסופה יפחתו הפחד והחשש מהתמודדות עם הנושא, ואת מקומם יתפסו תקשורת פתוחה, כבוד הערכה, בטחון ואהבה שיאפשרו התנהלות יום-יומית רגועה ותומכת בבית.

 

השכלה והכשרה מקצועית
- הכשרת מאמנים  -  קבוצת יוזמות אוניברסיטת בר-אילן
- מאמנת ילדים ונוער – התמחות באימון ילדים ונוער בשיטת האימון האינטגרטיבי – רינה כורש ועדית בן-פורת
- אימון מתקדם למאמנים – קבוצת יוזמות
- אימון ליחסים וזוגיות – התמחות למאמנים, קבוצת יוזמות
- אבחון וטיפול בצבעים לפי שיטת אורה – סומא
- B.A בחשבונאות המכללה למנהל
- M.B.A אוניברסיטת הריווט וואט, בריטניה